Najczęstsze pytania

Czy potrzebny jest mi prywatny detektyw? Czy sam mogę uzyskać materiał dowodowy?

Oczywiście, że tak. Możecie Państwo sami zebrać materiał. Nasuwa się więc pytanie, po co nam prywatny detektyw? Otóż doświadczony detektyw pozyska materiał w taki sposób, by materiał był wartościowy. Prywatny detektyw boryka się z takimi sytuacjami na co dzień, wie, że strona może wynająć prawnika z górnej półki i zabezpieczy materiał w taki sposób, by strona przeciwna nie mogła w żaden sposób podważyć nasz materiał.

Czy jak otrzymam od prywatnego detektywa materiał dowodowy, który nie jest do podważenia, to czy jest mi potrzebny adwokat?

Oczywiście, że tak. Zawsze radzimy zatrudnić adwokata, jak mają Państwo adwokata poleconego z grona znajomych, to chętnie podejmiemy konsultacje z Państwa adwokatem, by nasz raport ułatwił mu pracę. jak jednak nie mają Państwo polecanego adwokata, to polecamy kancelarię, z której my chętnie korzystamy.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając agencję detektywistyczną?

a)Po pierwsze należy sprawdzić, czy detektyw posiada licencję, jak i czy agencja jest wpisany do MSWiA, sprawdzimy to klikając tutaj https://archiwumbip.mswia.gov.pl/bip/form/166,Rejestr-przedsiebiorcow-wykonujacych-dzialalnosc-regulowana-w-zakresie-uslug-det.html nasz numer to 166/2015 co oznacza oznacza, że prowadzimy agencję od 2015 roku. Sprawdź jak długo na rynku jest konkurencja.

b) sprawdź numer licencji detektywa, która powie jak długo detektyw działa na rynku.

c) sprawdź czy agencja posiada własne biuro. Jest dużo agencji, która nie posiada biura lub korzysta z biura na godziny.

d) żądaj umowy! Nie ma możliwości żebyśmy działali bez podpisanej umowy. Tą sprawę reguluje ustawa.

 • Czy materiał dowodowy przekazany przez detektywa mogę wykorzystać w sądzie?

Tak. Dokumentujemy nasze działania w taki sposób, by miał on wysoką wartość w sądzie.

 • Czy mogę powołać detektywa na światka?

Tak, jako świadek występujemy dość często w sądzie. jednak wolimy, żeby to Państwa prawnik zdecydował co dla sprawy jest lepsze, sam nasz materiał dowodowy czy nasz materiał dowodowy plus zeznania.

 • Czy grożą mi jakieś sankcje prawne?

Nie. W przypadku współpracy z nami my chronimy klienta. Za nasze działania odpowiadamy my. Nas ustawowo obowiązuje tajemnica źródła pozyskania informacji i wiemy jakie granice możemy przekroczyć a jakie nagiąć by zdobyć materiał dowodowy.

 • Co zyskuję na współpracy z detektywem?

Materiał zbierany przez nas jest dokumentowany w ten sposób, by strona przeciwna nie mogła podważyć jego z żaden sposób. Znamy metody obrony prawników strony przeciwnej i bierzemy je pod uwagę dokumentując nasze działania.

Oprócz zleconych działań podpowiadamy co jeszcze można zrobić, by postawić się w korzystniejszej sytuacji

Zyskują Państwo niezależnego świadka.

 • Czy mogę sam(a) zebrać materiał dowodowy?

Oczywiście tak. Jednak to my posiadamy doświadczanie w tego typu sprawach, wiemy co dokumentować i w jaki sposób. Posiadamy do tego odpowiedni sprzęt.

 • Czy oprócz zebrania materiału dowodowego mogę liczyć na pomoc prawną?

Otrzymają od nas Państwo porady dotyczące możliwości i ewentualnie poniesionych konsekwencji. Radzimy jednak w sprawach typowo prawnych konsultować się z adwokatem czy prawnikiem. Jeżeli nie posiadają Państwo prawnika poleconego przez znajomych, to możemy wskazać kancelarie polecane przez naszą agencję. Odradzamy szukania adwokatów z wyszukiwarek lub z tzw ulicy.

 • Czy podsłuchują Państwo rozmowy telefoniczne na odległość?

Zakładamy podsłuchy w telefonach GSM, nie ma jednak możliwości zrobić tego na odległość. Potrzebujemy fizycznie mieć telefon w ręku, przez minimum 10 minut. Podsłuch taki jest całkowicie nie widoczny. Nie ma potrzeby przynosić nam telefon do biura, bardzo często umawiamy się z klientem na dany czas i miejsca, np. godz ok. 21,gdy użytkownik telefonu pójdzie pod prysznic. Jest to kwestia organizacji.

 • Czy praca detektywa to tylko obserwacja i dokumentowanie dnia?

Absolutnie nie. Do każdego zlecenia ogranizowany jest plan działania. Wykorzystujemy wszystkie możliwe techniki celem pozyskania jak najlepszego materiału dowodowego

 • Kiedy mogę dzwonić do detektywa?

Cały czas. 7 dni w tygodniu przez 24h. Detektyw nie pracuje w normowanym czasie pracy.

 • Czy pracujecie w święta?

Tak.

 • Czy materiał dowodowy zebrany przez Państwa jest wiarygodny?

Stawiamy duży nacisk na to by nasza marka była kojarzona z pewnością i niezawodnością. U nas nie da się kupić raportu, dokumentujemy prawdę.

 • Czy znam całkowity koszt prowadzonego śledztwa?

Tak. Jest to czytelnie określone w umowie.